ŠkoFIN – Event v Grébovce

Teambuilding, který pomáhal i bavil

Úkol zněl jasně. Teambuilding s přesahem do oblasti společenské odpovědnosti. A k tomu ještě najít zajímavý venkovní prostor v Praze, tak aby akce vyzněla co nejlépe i ze společenského hlediska. A výsledek? Že se vůbec ptáte… samé superlativy. A nic na tom nezměnil ani fakt, že event se kvůli covidu musel hned dvakrát přeložit. Když to nevyšlo vloni ani letos v květnu, počkali jsme si na září a babí léto ve vzduchu.

Společnost Volkswagen Financial Services podporuje dlouhodobě vybrané dobročinné organizace, ať už je to Centrum Paraple, starající se o lidi s poraněním míchy, nebo spolek Sue Ryder, zaměřený na pomoc seniorům. Také proto se program teambuildingu inspiroval CSR aktivitami. Zaměstnanci firmy, včetně top managementu, se během něj pustili do vyrábění dřevěných laviček, ptačích krmítek, hmyzího hotelu, pexesa ze dřeva nebo se nechali zasvětit do šití patchworkových polštářů. Že jsme tyhle výrobky předali vybraným partnerům z neziskového světa je jedna věc. Bezmála 250 nadšených zaměstnanců našeho klienta je pak věc druhá, stejně důležitá.

„Akci si všichni užili. To je myslím to nejdůležitější. Jak my, co jsme vše chystali, tak samozřejmě především lidé z Volkswagen Financial Services. Eventy jsou naše srdcovka. Umíme je a doba, kdy se akce rušily nebo přesouvaly, nás nebavila. Tohle je snad náznak toho, že se vše zase otáčí,“ svěřil se eventový specialista Jakub Hortenský z Amdenu.

Event na krásném místě

Může to znít banálně, ale naše zkušenosti říkají, že výběr vhodné lokality pro teambuilding nebo jiný firemní event je klíčovým předpokladem úspěchu. Vytipovali jsme víc prostorů, ale klient si na naše doporučení zvolil exkluzivní „site“. Pražský Pavilon Grébovka je nejen krásný prostor, ale má také dostatečné zázemí a nabízí i tzv. mokrou variantu, tedy řešení pro případ špatného počasí. Na to ale nedošlo. Slunce na obloze jako by předznamenalo skvělou náladu, kterou si všichni celý den (až do pozdního večera 😉) drželi.

7 předpokladů pro úspěšný teambuilding

Výběrem lokality samozřejmě naše práce teprve začala. Co vše jsme pro akci zajišťovali? Veškerou produkci, včetně materiálu a nářadí nutného k výrobě, ale také catering či osvětlení a ozvučení pódia. „Výrobní“ program totiž během odpoledne vystřídalo dobré jídlo a spousta zábavy včetně hudebních vystoupení.

„Původně jsme počítali s tím, že se akce zúčastní sto, sto padesát lidí. Takže první pozitivní zjištění pro nás je nebývale vysoká účast. Ukazuje se, že lidem akce a společná setkání chybějí. Tím druhým je průběh akce. Vše se odehrálo hladce, s lehkostí. I to přispělo k vynikající atmosféře, za kterou jsme vděční,“ shrnuje Kateřina Picková ze společnosti Volkswagen Financial Services.

Náš klient: největší český poskytovatel financování automobilů

ŠkoFIN s.r.o. je nejvýznamnější společností na českém trhu v oblasti financování osobních a užitkových automobilů již od roku 1992. Od září 2015 se tahle zavedená značka prezentuje novým názvem – Volkswagen Financial Services. Na trhu působí jako obchodní divize skupiny Volkswagen AG, disponuje portfoliem více než 20,3 milionu smluv ve 48 zemích a po celém světě zaměstnává přes 16 tisíc pracovníků.

Líbí se Vám, jaké eventy jsme pro naše klienty připravili?

Poslat poptávku